مروری ساده بر تحلیل الگوریتمها

تحلیل و مرتبه های زمانی الگوریتمها (پیچیدگی زمانی)، به زبانی ساده چه هستند؟ چرا به وجود آمده اند و چگونه استفاده میشوند؟
چگونه به سادگی و بدون درگیر شدن در جزئیات ریاضی، میتوان الگوریتمهای ساده را از نظر پیچیدگی زمانی تحلیل کرد؟ مرتبه های زمانی، به زبانی ساده تر چه هستند؟ چرا به وجود آمده اند و چگونه استفاده میشوند؟
مقدمه ای بر لزوم داشتن معیارهایی جهت مقایسه الگوریتمها
معیار زمان تخمینی
معیار مجموع تعداد تکرارها
معیار تعداد دفعات اجرای عملگر اصلی و معرفی مرتبه های بزرگی
معرفی مرتبه بزرگی Ο
معرفی مرتبه بزرگی Ω
معرفی مرتبه بزرگی θ
بررسی برخی قضایا پیرامون مرتبه های بزرگی

همیشه مقایسه الگوریتمهای مختلف با هم، برای برنامه نویسها جالبه! دوست داریم بدونیم که الگوریتم کدوم یک از ما سریعتر و بهتر اجرا میشه و انتظار اولیه ای که از درس “طراحی و تحلیل الگوریتمها” داریم هم همین هست. ولی احتمالا خیلی از شماها هم مثل من، جلسات اولیه این درس، یه کم تو ذوقتون خورده! یه سری نمودار و ریاضیات که گرچه مهم هستند، اما معمولا با توجه به وقت سر کلاس، کامل توضیح داده نمیشن و یا برعکس، بسته به تسلط و علاقه استاد مربوطه، زیادی به شکل ریاضیاتی محض توضیح داده میشن! و بدتر اینکه…

در ادامه درس الگوریتمها، مدام از این معیارهای مقایسه الگوریتمها با هم استفاده میشه و اگه این بحثهای اولیه رو به هر دلیلی (توضیح کم استاد یا توضیح خیلی ریاضیاتی استاد) از دست داده باشین، تا آخر درس براتون سؤال باقی میمونه که بالاخره این مرتبه های بزرگی چی هستن و آیا راه حلهای ساده تری برای فهم و استفاده از اونها وجود دارن یا نه؟ پس …

اگه شما هم یکی از کسانی هستید که فکر میکنید نیاز هست یه بازنگری سریع و ساده در برداشتتون از تحلیل الگوریتمها بکنید و با حداقل ریاضیات ممکن (متأسفانه نمیشه ریاضیات رو به کل حذف کرد، پس بهتره باهاش دوست باشید ?)، مهمترین مطالب مورد نیاز در فهم تحلیل الگوریتمها رو دوره کنید، این درس رو از دست ندید: مروری ساده بر تحلیل الگوریتمها!

شاركه مع الاصدقاء
You can view and review the lecture materials indefinitely, like an on-demand channel.
Definitely! If you have an internet connection, courses on Udemy are available on any device at any time. If you don't have an internet connection, some instructors also let their students download course lectures. That's up to the instructor though, so make sure you get on their good side!

كن أول من يضيف تعليقا.

Please, تسجيل الدخوللترك تعليق
3a3c5be64b8f01fb9836c02ebcbf3a45
ضمان استرجاء ثمن الكورس 30 يوم

الكورس يتضمن

1 ساعة من الفيديوهات
2 مقالات
الرجوع الى الكورس مدي الحياة
يمكن الدخول على الكورس من الموبايل
شهادة اتمام الكورس

اعلان مميز

قد يعجبك

قد يعجبك

مروری ساده بر تحلیل الگوریتمها
السعر :
$19.99 $14