4.48 out of 5
4.48
99 reviews on Udemy

Stratejik Dijital Pazarlama Kursu – Uygulamalı

Bilimsel alt yapısı, uygulamaları ve en iyi stratejiler ile dijital pazarların yıldızı olun!
Instructor:
Coşkun Ermehan
585 students enrolled
Dijital Pazarlama
Sosyal Medya Pazarlaması - Youtube, Instagram, Facebook, Twitter Pazarlaması
SEO - Arama Motoru Optimizasyonu
Google Ads
Google Analytics
Pazarlamanın Temelleri
Wordpress altyapılı web sitesi oluşturmak
Mailing yöntemi ile izinli pazarlama yapmak
GIMP ile profesyonel görsel tasarımı
E ticaret platformlarını ve stratejisini anlamak
Open cart tabanlı E ticaret sitesi kurmak

Bilimsel temeli olmayan hiçbir ticari faaliyetin başarıya ulaşması beklenemez. Bu noktadan hareketle, Uygulamalı Stratejik Dijital Pazarlama Kursunu, pazarlama biliminin ışığında, güncel sektör uygulamaları ile somutlaştırarak oluşturduk.

Kurs kapsamında web sitesi açıp (hem işletme web sitesi, hem de e-ticaret sitesi) tasarlayacak, sitenizin SEO (arama motoru optimizasyonu) faaliyetlerini yapacak, Photoshop muadili ücretsiz GIMP görsel düzenleme aracı ile profesyonel tasarımlar yapacak, Instagram, Facebook, Twitter, Youtube sosyal medya mecralarında işletme hesaplarınızla potansiyel müşterilerinize nasıl ulaşabileceğinizi öğreneceksiniz. Google Ads ile Google reklamlarınızı yönetebilecek, web sitenizden topladığınız verileri Google Analytics aracı ile analiz edebileceksiniz.

Stratejik dijital pazarlama kursunu, “Dijital Pazarlama Uzmanı” olmak isteyenler, dijital kanallar ile büyümek isteyen KOBİ’ler – girişimciler, dijital pazarlamaya ilgi duyan pazarlama profesyonelleri ve bu konuyu merak eden herkes için hazırladık. Bu kurs sonunda alacağınız sertifika ile gözde bir iş sahibi olabilecek, belki de dijital ortamlarda doğru stratejiler ile işletmenizin karlılığını artıracaksınız.

Kursun girişinde, pazarlama geçmişi olmayanlar için hazırladığımız “Genel Pazarlama Modülü” sizi karşılayacak. Bu modül ile genel pazarlama ilkelerini öğrenecek, dijital mecralarda da atacağınız her adımı bu sağlam temelle atacaksınız.

Daha sonra dijital pazarlama hakkındaki en güncel bilimsel araştırmalardan derlediğimiz “Dijital Pazarlama Modülü” ile dijital pazarlamanın pazarlama bilimi açısından temellendireceksiniz. Bu modülde müşteri talebini ölçmeyi, dijital pazarlama stratejisi/planı oluşturmayı, dijital pazarlama kampanyalarını yönetmeyi öğreneceksiniz.

Dijital pazarlamayı en güncel bilimsel bilgiler ile temellendirdikten sonra uygulama modüllerine geçiyoruz. Bu modüllerde; 

  • Dijital pazar araştırmaları ile online müşteri talebinin nabzını nasıl tutacağınızı öğrenecek,

  • Profesyonel bir işletme web sitesi kuracak,

  • Türkiye’de en çok kullanılan e ticaret platformlarından Open Cart alt yapısı ile e ticaret sitesi tasarlayacak, bu site özelinde e ticaret ekosistemini öğrenecek,

  • Photoshop muadili ücretsiz bir görsel düzenleme programı olan GIMP ile profesyonel görsel hazırlama ve tasarlama yeteneği geliştirecek, 

  • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) çalışmalarını yaparak sitenizi arama motorlarından en üst sıraya nasıl çıkaracağınızı öğrenecek,

  • Mailing yöntemini kullanarak izinli pazarlama kampanyası yapacak,

  • Youtube, Instagram, Twitter, Facebook sosyal medya araçlarını işletmeniz / kişisel hedefleriniz doğrultusunda etkin ve verimli bir şekilde kullanmayı öğrenecek,

  • Google Ads kullanarak arama motoru pazarlaması yapacak,

  • Google anayltics ile işletme web sitesi verilerinizden nasıl anlamlı sonuçlar çıkaracağınızı ve stratejilerinizi bu veriler üzerine kuracaksınız.

Kursu satın almanız halinde bu konudaki bilgilere ömür boyu ulaşma hakkına sahip olacak, kurs güncellemelerine de ücretsiz bir şekilde sahip olacaksınız.

Kursu satın aldığınızda kaynak kitap olarak “Dijital Pazarlama Uzmanının El Kitabı” nın pdf formatına da ücretsiz bir şekilde sahip olacaksınız.

Share it with friends
You can view and review the lecture materials indefinitely, like an on-demand channel.
Definitely! If you have an internet connection, courses on Udemy are available on any device at any time. If you don't have an internet connection, some instructors also let their students download course lectures. That's up to the instructor though, so make sure you get on their good side!
4.5
4.5 out of 5
99 Ratings

Detailed Rating

Stars 5
56
Stars 4
24
Stars 3
12
Stars 2
5
Stars 1
2
9c5fbe6170495a9e8534b9d6ca4daf0c
30-Day Money-Back Guarantee

Includes

23 hours on-demand video
1 article
Full lifetime access
Access on mobile and TV
Certificate of Completion
Stratejik Dijital Pazarlama Kursu – Uygulamalı